Wyzwania 2019/2020 :)

„Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków,

do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.” 

 Ef 2;10

Coś się kończy, coś zaczyna 🙂 🙂 🙂 Czas na podsumowania i plany. Krótkie spojrzenie wstecz, by wyciągnąć wnioski na przyszłość.

I do dzieła!!! Bo na to, aby czynić dobro jest zawsze odpowiedni czas 😉

Przede wszystkim chcemy Was zaprosić, byście do nas dołączyli, abyśmy razem ściągali Niebo na ziemię, nie zastanawiajcie się ani chwili dłużej i skontaktujcie się z nami 🙂

Co za nami? Co przed nami?

 

 

„Więcej wart biedny a zdrowy o silnej postawie, niż bogaty a ukarany na swym ciele [chorobą]. Zdrowie i siła lepsze są niż wszystko złoto, a mocne ciało niż niezmierny majątek. Nie ma większego bogactwa nad zdrowie ciała i nie ma zadowolenia nad radość serca. Lepsza jest śmierć niż przykre życie i lepszy wieczny odpoczynek niż stała choroba.”   Syr 30, 14-17  

Jesienią zeszłego roku w ramach projektu PRZEWLEKLE ZDROWI prowadziliśmy przez 40 dni internetowy Post Daniela. Jeśli interesuje Was ta tematyka, to wszystkie wpisy dotyczące tego wydarzenia – a wśród nich rady jak dobrze się do takiego postu przygotować, jak go przeżyć w wyjątkowy sposób z korzyścią dla ducha i ciała – są nadal na Facebooku, więc jeśli interesuje Was ten temat zajrzyjcie TUTAJ.

W ramach tego samego projektu nadal posługujemy również w Centrum Animacji Misyjnej Księży Pallotynów w Konstancinie Jeziornej pod Warszawą – gdzie prezes Fundacji kilka razy do roku jako lekarz wspiera swą opieką i poradami medycznymi osoby biorące udział w 7-10 dniowych rekolekcjach z Postem Daniela opartych na diecie warzywno-owocowej dr Ewy Dąbrowskiej. Więcej informacji tutaj o tym wyjątkowym miejscu znajdziecie tutaj: http://cam.pallotyni.pl/post-daniela/.

 

 

 

„Mnie, ojca, posłuchajcie, dzieci, i tak postępujcie, abyście były zbawione. 
Albowiem Pan uczcił ojca przez dzieci, a prawa matki nad synami utwierdził.”

Syr 3, 1-2

W ramach projektu NIEROZERWALNI  w październiku 2018 roku w naszej parafii p.w. Ścięcia Św. Jana  Chrzciciela w Chojnicach odbyła się niedzielna ewangelizacja „Każdy tata czyta dzieciom”. Zaproszony przez nas współzałożyciel wydawnictwa i jednocześnie autor bestsellerowych opartych na treściach biblijnych i historycznych przygodowych powieści dla dzieci i młodzieży – Roberta Kościuszko dzielił się po Mszach Świętych świadectwem swojego życia, można było także zakupić jego książki i otrzymać autograf autora oraz wziąć udział w prelekcji „Dotknąć serca dziecka a nawet nastolatka”. Kolejnego dnia Robert Kościuszko gościł w Zespole Szkół Katolickich, gdzie dzielił się z dziećmi i młodzieżą tym, jak sam odkrył pasję swojego życia czyli pisarstwo oraz jak pięknie jest robić to, co się kocha.

Obecnie w ramach projektu NIEROZERWALNI chcemy zachęcić Was do wspólnego podróżowania – spędzony wspólnie czas jest wspaniałą okazją do zacieśniania więzi rodzinnych, nowe wyzwania związane z wyjazdami za granicę poszerzają nasze horyzonty,a możliwość podziwiania tego, jak cudowny i różnorodny jest świat, który stworzył nasz Pan, jest naprawdę w zasięgu Waszej ręki. Może jeszcze nie macie takich wspólnych rodzinnych wyjazdów na koncie, a może już wiele miejsc razem odwiedziliście… My zachęcamy Was do odwiedzenia jednej z Wysp Kanaryjskich – Teneryfy i to za jedyne 150euro… Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

 

 

 

„Idź, i ty czyń podobnie!” 
Łk 10,37

W ramach projektu MIŁOSIERNY SAMARYTANIN nieustannie pomagamy prawnie i finansowo OSOBOM POSZKODOWANYM.

Jest to projekt długofalowy i niezwykle aktualny.

Pomagamy w likwidacji szkód majątkowych, powstałych na skutek kolizji lub działania czynników atmosferycznych.

Robimy to dlatego, ponieważ Towarzystwa Ubezpieczeniowe, w zdecydowanej większości przypadków, wypłacają zaniżone odszkodowania.

Dzięki naszym staraniom, osoby poszkodowane,  otrzymują SPRAWIEDLIWE ODSZKODOWANIE oraz zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.

Pomagamy też w szybszym powrocie do zdrowia – świadcząc BEZPŁATNĄ REHABILITACJĘ osobom poszkodowanym, bezpośrednio po wypadku.

Poszkodowanym gwarantujemy bezpłatną dożywotnią opiekę prawną.

ZA DARMO wynajmujemy pojazdy zastępcze na czas przestoju i naprawy pojazdu uszkodzonego przez innego uczestnika ruchu.

Dochodzimy DOPŁAT DO ZANIŻONYCH ODSZKODOWAŃ za szkody na pojazdach.

Zabezpieczamy przyszłość osobom pobierającym RENTY POWYPADKOWE i ich rodzinom.

Dokonujemy BEZPŁATNYCH analiz wszystkich przypadków i nie pobieramy żadnych opłat wstępnych. Pobieramy prowizję jedynie od pozyskanego dla osoby poszkodowanej zadośćuczynienia, a ponadto wszelkie zasadne koszty leczenia i rehabilitacji są w 100% zwracane poszkodowanym, BEZ POMNIEJSZANIA ich o prowizję.

Ponadto pomagamy w odzyskaniu nadpłaconych rat osobom, które zaciągnęły KREDYTY MIESZKANIOWE WE FRANKACH oraz ZMNIEJSZAMY WARTOŚĆ ZADŁUŻENIA. Kredyt frankowy to zniewolenie, będące wielokrotnie przyczyną wielu tragedii rodzinnych, u których podłoża tkwią problemy finansowe, które trzeba spróbować ROZWIĄZAĆ!!!

Jeśli sami mierzycie się z którymś z powyższych problemów to koniecznie się z nami skontaktujcie!!!

 

 

„Chcę Cię wywyższać, Boże mój, Królu, i błogosławić imię Twe na zawsze i na wieki.”
Ps 145,1

W ramach projektu GODZIEN CHWAŁY miała w czerwcu 2019 w Chojnicach zagościć  STREFA MOCY, czyli radosne i pełne pasji rekolekcje, uwielbienie, świadectwa ludzi, którzy doświadczyli Boga Żywego, Modlitwa pełna Mocy, muzyka na żywo, koncerty, animacje. Niestety, z powodu braku chętnych do współorganizacji musieliśmy z organizacji tego wydarzenia zrezygnować,co nie oznacza, że nie nosimy nadal pragnienia w sercu i nie podejmiemy kolejnych prób 🙂 🙂 🙂

 

 

„Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!”

1 Kor 9,16

W ramach projektu ZŁAP BOGA ZA SŁOWO  zaprosiliśmy znanego kaznodzieję dominikanina o. Adama Szustaka.

Kilka lat temu (25-27 stycznia 2015 roku) na nasze zaproszenie (wówczas jeszcze z ramienia Domowego Kościoła) głosił rekolekcje w parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Chojnicach.

Wizyta o. Szustaka w Chojnicach planowana była na maj 2019 roku, jednak ze względu na decyzję o.Szustaka, by odbyć pokutną pielgrzymkę do Jerozolimy  do Chojnic dotrze z rocznym opóźnieniem i zawita u nas w maju 2020 roku. Będziemy go gościć przez dwa dni 20 i 21 maja 🙂 🙂 🙂

Ojca Adama pewnie znacie 🙂 Sam o sobie mówi tak: „Dewizą mojego życia jest stare dominikańskie powiedzenie: Głosić Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby. Każdego dnia staram się więc opowiadać Dobrą Nowinę, którą przyniósł Jezus Chrystus, co tak naprawdę oznacza, że próbuję gadać głównie o Nim, bo to właśnie On jest najlepszą wiadomością dla każdego człowieka. Głoszę zatem na wielotysięcznych stadionach, w kościołach i parafiach, w aulach uniwersyteckich i salach kinowych, jak również w prywatnych domach, dla jednej osoby. Nie ma tu żadnych ograniczeń: jeśli tylko da się gdzieś gadać, mogę tam gadać, a jeśli się nie da, to wymyślę jakiś sposób, żeby się jednak dało. Nie ma także żadnych ograniczeń terytorialnych: jestem gotowy przyjść/przyjechać/przypłynąć/przylecieć do każdego miejsca w znanym nam wszechświecie, żeby tam o Nim mówić. Jeśli tylko da się tam jakoś dotrzeć, dotrę.”

Jego konferencji można posłuchać oczywiście na YouTube, a obszerne archiwum znajduje się tutaj.

 

 

W ramach projektu MAM TALENT jesienią zeszłego roku wsparliśmy finansowo Przegląd Teatrów Amatorskich KURTYNA, ponieważ bliska jest nam misja, którą kierują się inicjatorzy tego dzieła: „Pragniemy, aby wystawiane podczas Przeglądu spektakle pobudzały publiczność do refleksji, stawiały pytania o sens życia, pokazywały wybór pomiędzy dobrem a złem, relację z Bogiem i drugim człowiekiem. Chcemy promować teatr wartościowy, teatr z przesłaniem oraz ludzi, którzy taki teatr tworzą.” 

Ściągamy zatem NIEBO NA ZIEMIĘ również na teatralne sceny!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stąd też decyzja o zaproszeniu w tym roku do naszych rodzinnych Chojnic młodych artystów, którzy rozwijają swoje talenty, by wykorzystywać je na Bożą chwałę, niosąc innym Ewangelię w artystycznej formie.

Znacie „Opowieści z Narni”? Lubicie musicale?

Zapraszamy Was serdecznie na  muzyczną adaptację powieści C. S. Lewisa – „Lew, czarownica i stara szafa”. Dzięki uzdolnionym, młodym ludziom, przeniesiecie się do zaczarowanego świata przepełnionego baśniowym klimatem oraz magicznymi postaciami. Zachęcamy do wspólnego zgłębiania tajemnice, jakie skrywała stara szafa profesora Kirke’a!
Dzieci grające w musicalu pracowały naprawdę ciężko, aby powstał z tego spektakl, który chwyta za serce. Macie jeszcze szansę, by chwycił i za Wasze! Bezpłatne zaproszenia można odebrać w Chojnickim Centrum Kultury. Wolnych miejsc jest coraz miejsc, a spektakl niedługo

– 15 września 2019 roku o godz.17.00 – więc NIE ZWLEKAJCIE!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ewoluują również plany i zamysły dotyczące realizacji głównej misji naszej Fundacji, którą jest wybudowanie ośrodka formacyjno-rekolekcyjnego. Wiemy, że będzie to miejsce przeniknięte Bożą obecnością i miłością Boga i bliźniego, gdzie człowiek blisko natury będzie mógł i chciał wyrwać się z codziennego pędu, by stanąć przed obliczem Boga i poznać Jego plan, gdzie zbliży się też do siebie samego i swoich bliskich, bo będzie miał ku temu dogodne warunki, gdzie pozna też, jak może lepiej zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, by w pełni sił wrócić do swojego domu i z mocą służyć Bogu… Chociaż trudno będzie mu od nas wyjechać 😉

Znaleźliśmy już odpowiedni teren, na którym znajduje się budynek!!! Będzie on w pierwszej fazie mógł służyć realizacji projektów podejmowanych przez Fundację. Poszerza się też grono darczyńców, którzy wspierają realizację  projektu BÓG W CENTRUM – CENTRUM W BOGU.

Jeśli chcesz zostać jednym z nich, nie zwlekaj i dorzuć swoje „trzy grosze” 😉 Możesz to zrobić bezpośrednio TUTAJ. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni za każde wsparcie, ale zachęcamy Cię szczególnie do podjęcia decyzji o comiesięcznej wpłacie, co możesz z łatwością zrobić wybierając płatności cykliczne 🙂

 

Przez wszystkie nasze działania wołamy do Boga:

„Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie.”
Mt 6,10

Pragniesz widzieć jak królestwo Boże zstępuje na ziemię?

Nie zwlekaj!!!

Dołącz do nas!!! Skontaktuj się z nami już dziś!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cieszymy się, że nas odzwiedziłeś 🙂

Jeśli chcesz wiedzieć, jak udaje nam się ściągać NIEBO na ziemię,

zostań z nami w kontakcie i obserwuj nasze poczynania

na bieżąco na facebook’owym profilu Fundacji:

https://www.facebook.com/CentrumDobrejNowiny/